+48 530 048 414 skrzynka@s83group.pl

Radiokomunikacja

W dzisiejszych czasach żadne przedsiębiorstwo nie może działać bez skutecznych środków łączności. Na codzień używamy telefonów stacjonarnych bądź VoIP, telefonów komórkowych, lecz w sytuacjach krytycznych bądź w przemyśle ciężkim czy na magazynach, ważna jest szybka łączność bez żadnych przeszkód i obciążania procesem nawiązywania połączenia pracowników. Taką łączność zapewniają nam nowoczesne systemy radiokomunikacji.

Typowy radiotelefon umożliwia szybką łączność bezpośrednią pomiędzy dwoma lub wieloma użytkownikami w granicach swojego zasięgu – wystarczy wybrać zaprogramowany kanał łączności i nacisnąć przycisk – to wszystko!

Nasze rozwiązania dedykowane są nie tylko dla firm logistycznych, transportowych czy też sektora energetycznego, ale także szkół, placówek dyplomatycznych, służb bezpieczeństwa publicznego, kopalni a także każdej innej firmy, która potrzebuje skutecznej i szybkiej metody łączności.

W naszej ofercie znajdują się rozwiązania oparte o systemy:

  • MOTOTRBO
  • TETRA
  • Analogowe/DMR direct
  • RoIP (Radio over Internet protocol)
  • Przemienniki VHF/UHF
  • Radio LTE
Rozwiązania szyte na miarę.

Masz pytania? Pisz śmiało:
skrzynka@s83group.pl

Typowo radiotelefony korzystają z transmisji radiowej point-to-point (łączność bezpośrednia) lub z użyciem przekaźników (z użyciem retransmitera – dla zwiększenia zasięgu). Łączność może być realizowana analogowo (typowo z użyciem modulacji FM) lub cyfrowo (DMR). Zasięg takich rozwiązań wynosi od 500m do 2-5 km a z użyciem stacji retransmitującej (przemiennika) – nawet do 50 km w zależności od umiejscowienia anten.

Jednakże dotychczasowe rozwiązania analogowo-cyfrowe zostają zastępowane (choć częściej wspierane) przez rozwiązania transmisji danych z użyciem łączności poprzez sieć IP (RoIP, LTE) – a tu zasięg możemy mieć praktycznie nieograniczony terytorialnie! Rozwiązania cyfrowe pozwalają nie tylko na prowadzenie rozmów ale także pełną transmisję danych pomiędzy urządzeniami.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo rozwiązania takich firm jak:

Alarm w domu mieszkaniu firmie naprawa montaz serwis
Alarm w domu mieszkaniu firmie naprawa montaz serwis
Alarm w domu mieszkaniu firmie naprawa montaz serwis
Alarm w domu mieszkaniu firmie naprawa montaz serwis
F.A.Q.

Najczęściej zadawane pytania

u

Czy "radiotelefon" wymaga pozwolenia?

Na rynku istnieją rozwiązania nie wymagające pozwolenia radiowego na użytkowanie, jednakże ze względu na dość dużą popularność takich urządzeń nie jest zalecane korzystanie z nich w większych przedsiębiorstwach. W wielu przypadkach nawet zakazane – nie wolno używać radiotelefonów CB czy PMR komercyjnie!

Po dobraniu odpowiedniego rozwiązania pod klienta, wspólnie działając w jego imieniu występujemy bezpośrednio do odpowiedniego oddziału Urzędu Komunikacji Elektronicznej z prośbą o rejestrację i wydanie stosownego pozwolenia radiowego wraz z przydziałem częstotliwości. Koszty administracyjne ponosi klient.

u

Jak wygląda wdrożenie tej technologii... co tak naprawdę nam jest potrzebne?

W wielu przypadkach klienci wykorzystują wyłącznie połączenie „point-to-point” (direct). W skrócie zarówno dyspozytor jak i osoby korzystające z łaczności radiowej wykorzystują radiotelefony „ręczne” (krótkofalówki) lub radia przewożne (radiotelefon samochodowy/stacjonarny) i do łączności bezpośredniej wykorzystują przydzielone kanały (częstotliwości). Tutaj koszt wdrożenia to właściwie koszty administracyjne związane z uzyskaniem pozwoleń oraz zakup radiotelefonów wraz z akcesoriami – wyniesie on od kilkuset do kilku / kilkunastu tysięcy złotych.

W przypadku gdy chcemy wykorzystać pełny potencjał tej technologii dodatkowo w siedzibach klientów montowane są stacje przekaźnikowe (radiowe lub IP) pozwalające na zwiększenie zasięgu do kilkudziesięciu kilometrów a także zapewnienie łaczności (poprzez sieć IP) między wieloma oddziałami firmy. Tutaj koszty rosną i mogą wynosić nawet kilkadziesiąt / kilkaset tysięcy złotych.

u

Która technologia lepsza: analogowa czy cyfrowa?

To pytanie pada bardzo często w różnej formie. 

Jeśli nasze przedsiębiorstwo znajduje się w centrum miasta bądź w okolicy dużych centrów przemysłowych a przy okazji chcemy wykorzystać maksymalnie wszystkie funkcje i możliwości jakie dają nam terminale do łączności radiowej – tutaj zawsze wybór pada na technologię cyfrową. Tylko ona pozwala na jednoczesną transmisję głosu oraz danych, a także pozwala na zwiększenie pojemności przydzielonych kanałów radiowych (jednocześnie w jednym kanale może trwać transmisja danych jak i rozmowa bądź dwie rozmowy zupełnie niezależnie). Dodatkowym atutem jest zawsze ta sama jakość połączenia głosowego bez względu na moc sygnału (jedynie na skraju zasięgu możemy odczuć przerwy: dzwięk będzie „przerywany”).

W przypadku gdy zależy nam na łączności dalekosiężnej – tutaj warto rozważyć połączenie technologii cyfrowej i analogowej. Jednakże łączność analogową łatwo podsłuchać co może stanowić problem dla niektórych przedsiębiorstw. Plusem łączności analogowej jest czasami większy zasięg kosztem jakości dzwięku (większe szumy, które w łączności cyfrowej pratycznie nie występują – lecz wciąż zrozumiała i nieprzerywana mowa naszego rozmówcy).

Skontaktuj się z nami już dziś!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach kontaktowych. Zapoznałem się także z polityką prywatności i ją akceptuję. (zgoda wymagana)

S83 Kruczkowski Łukasz

NIP: 6312535748

Adres siedziby

44-100 Gliwice, ul. Zwycięstwa 10

Telefon kontaktowy

+48 530 048 414

Adres e-mail

skrzynka@s83group.pl